Kadıköy Diş İmplant Fiyatları

Kadıköy Diş İmplant Fiyatları

 

Kadıköy Diş İmplantı

Kadıköy İmplant tedavisi, bir veya daha çok diş eksikliğinde veya ortodontik tedavide ankraj (güç merkezi) olarak kullanılır.

Diş eksikliğindeki kullanımını inceleyecek olursak aslında implantlar için titanyum yapılı yapay diş kökleri diyebiliriz. Çene kemiği içine cerrahi vidalama tekniği kullanılarak yerleştirilen implantlar, daha sonrasında üzerine yerleştirilecek kuron (yapay diş) parçası ile doğal dişleri taklit eder.

Diş ve imlant parçalarını birleştiren ara parça vidaya Abutment denir.

Temel implant yapısında belirlenmiş üç ana parça vardır.

1.İmplant Gövdesi 2.Abutment 3.Kuron(Diş)

Cerrahi Süreç

Cerrahi dediğimiz ilk süreç implant gövdesinin çene kemiği içine yerleştirilmesidir. İstisna durumlar hariç yaklaşık 20 dk süren implant ameliyatı flep açılmasını takiben implantın yerleştirilmesi ve flebin kapatılması ile son bulur. Gelişen teknoloji ve bilgisayar teknikleri ile uygun kemiklerde flep açılmadan da cerrahi rehber aracılığı ile implant cerrahisi uygulanabilir. Cerrahi süreç sonrasında kemik 2-6 aylık iyileşme sürecine bırakılır. Burada süre uzunluğu için belirleyici olan kemik miktarı, kemik kalitesi ve uygulanan ameliyat tekniğidir.

İmplant Ameliyatı Sonrası 3 Ay Beklemek Şart mı?

Kadıköy implant ameliyatı sonrası bekleme süresi genellikle 2-6 aydır. Burada belirleyici olan kemik miktarı, kemik kalitesi ve uygulanan ameilyat tekniğidir. Her implant cerrahisinde 3 ay beklemek gibi bir kural yoktur. All on four teknik, sinüs lift uygulanması, kemik ogmentasyonu gibi yaklaşımlar implant ameliyatı sonrası bekleme süresinde belirleyici rol oynamaktadır.

İmplant Cerrahisi Sonrası Protetik Süreç

Doktorunuzun yönettiği bekleme süresi sonrasında, deri altında kemik ile kaynamaya bırakılan implantın üstü açılarak iyileşme parçaları, ardından abutment dediğimiz ara parçalar yerleştirilerek ölçü alımı ve protetik diş hazırlığı yapılır. Hastanın kendi doğal dişlerine uygun renk ve diş formu seçildikten sonra labaratuvar süreci başlar. Diş teknisyenleri ve seramisyenlerin işlediği kuronlar ortalama 1 hafta içerisinde hazırlanarak hastanın implantına vidalanır veya yapıştırılır.

Kadıköy diş implantı, implant cerrahisi, gelişen teknoloji ve cerrahi teknikler ile günümüzde diş hekimliği klinik uygulamalarında rutin yerini almıştır. Dİş eksikliklerini kalıcı olarak gidermede hastalara büyük konfor sunan implant tedavisinin sizin için uygun olup olmadığını lütfen hekiminize danışınız.