İstanbul İmplant Fiyatları

  • 09.Nisan.2019
İstanbul İmplant Fiyatları

İmplant Fiyatları

İmplant fiyatları ne kadar?  2019 yılı implant diş fiyatı nedir? Dental implant tedavisi nedir ve nasıl yapılır?

İmplant tedavisi nedir?

Mandibula ve maksilla denilen çene kemiklerine vidalanma işlemiyle uygulanan yapay diş köküne dental implant denir. Dental implantlar bio uyumlu materyallerden üretildiğinden vücuda herhangi bir zararı yoktur. Kendi dişinizin kökü ile aynı fonksiyona sahiptir. İmplant yaptırmak isteyen hastanın öncelikle kemik yoğunluğu ve kemik miktarı değerlendirilir ve tedaviye uygunluğuna karar verilir. Yeterli kemik ölçülerine sahip olan her hastaya dental implant uygulaması yapılabilir. 

İmplant fiyatları ne kadar ?

İmplant fiyatları, diş sayısına, uygulanacak olan işleme, tedavi sırasında kullanılacak olan malzemenin kalitesine ve kliniğin sunduğu imkânlara bağlı olarak değişir. İmplant tedavisi fiyatları için öncelikle muayene ile dişlerin durumu değelendirilmelidir.  Ardından kendi hekiminizin size uygun gördüğü implant markası ve implant fiyatına karar verilir. 

Hangi implant markası?

Gelişen teknoloji ile günümüzde çok çeşitli menşei olan ve çok çeşitli markada implantlar bulunmaktadır. Her marka içerisinde de kemik yoğunluğu ve miktarına göre ayarlanmış implant uzunlukları ve çapları bulunmaktadır. Bu nedenle implant markası seçimi için en doğru kararı hekiminiz muayeneden sonra verecektir. İnternet bilgileri ile implant fiyatları araştırması yapmak ve implant markasına karar vermek doğru olmayacaktır.

İmplant fiyatları İstanbul

İstanbul'da implant fiyatları Avrupa ve Amerika ile karşılaştırıldığında daha uygun kalmaktadır. Bunun sebebi implant üreticisi firmaların Türk Lirasının Euro ve Dollar karşısındaki değerine göre bir implant pazar fiyatı oluşturmasıdır. Böylece aslında Avrupa ve Amerika'da kullanılan implantların birebir aynıları çok daha uygun fiyatlara hastaya uygulanabilmektedir. İstanbul gerek yüksek hekim kalitesi gerek ise sağlık turizmi olanakları ile Dental İmplantlar konusunda Dünya'da trend bir merkez haline gelmiştir. İstanbul implant fiyatları nedir diye merak eden tüm hastalarımız ön muayene için bize panoromik röntgen ve ağız içi fotoğraf ulaştırabilirler. 

İmplant seçimleriniz ve bu tedavinin size uygun olup olmadığını öğrenmek için öncelikle hekiminize muayene olmanızı öneriyoruz.