Telsiz Ortodonti Tedavisi

Telsiz Ortodonti Tedavisi

TELSİZ ORTODONTİK TEDAVİ

ŞEFFAF PLAKLAR İLE ÇAPRAŞIK DİŞLERİN DÜZELTİLMESİ

Dijital ortodontik tedavi teknolojisi olan Şeffaf Plaklar, dişlerinize uygun yapılmış plastik apareyler ile dişlerinizi düzeltmek için uygulanan telsiz ortodontik tedavidir. Telsiz ortodontik tedavi olanağını sunan şeffaf plakların en önemli tercih edilme nedeni, dişlerinizin çapraşıklığını düzeltirken ortodontik tedavi gördüğünüzün belli olmamasıdır.

Telsiz tel tedavisi olarak da anılan Şeffaf Plaklar, hastadan ölçü alınmasını takiben 3 boyutlu ortama aktarılarak tasarlanır. 3D üretim merkezlerinde uzman kadro tarafından tasarlanan bu teknoloji tamamen kişiye özel bir ortodontik tedavidir. 

Şeffaf plakların bir diğer avantajı da hastalarımıza tedavi sonucunu henüz ölçü aşamasındayken gösterebilmemizdir. Dijital tasarımı yapılan tedavi planı hastaya animasyon olarak gösterilerek bitimde hangi dişin hangi pozisyonda olacağı da daha baştan hastamız ile kararlaştırılmış olmaktadır. 

Herhangi bir iskeletsel sorun yok ise diş çapraşıklığı kaynaklı tüm problemlerde Şeffaf Apareyleri kullanabiliyoruz. Bu teknoloji ile tel tedavisine göre hem estetik sonuçlar artmış, hem de tedavi süresi kısalmıştır.